Казкотерапія

 

Казка – це саме те спілкування, яке найбільше зрозуміле дитині. Вона не лише виховує, а й покращує стосунки між батьками та дитиною, що допомагає уникнути багатьох конфліктних ситуацій у майбутньому. В даний час в психолого-педагогічній літературі залишається актуальним питання про значення сприйняття та переживання казки для психічного розвитку дитини, становлення її як особистості, розкриття творчого потенціалу та підняття ресурсу. Пов'язано це з відкриттям нових можливостей роботи з казкою, що відкривається для читачів та дослідників не лише як культурологічний феномен, а й як феномен психологічний, як форма духовного досвіду людства.
 
  •  труднощі в навчанні;
  •  інтеграція особистості у соціум;
  •  розвиток творчих здібностей;
  •  розширення свідомості;
  •  вдосконалення взаємодії з навколишнім світом;
  •  психологічна підготовка до напружених емоційних ситуацій.

Казка може стати чудовим інструментом для педагога, психолога, батьків, з її допомогою легше знайти спільну мову з дитиною.

Як влаштована "Казкотерапія" в Family Care?

Перший етап:
Спеціаліст проводить дитячий тест особистості для Вашої дитини. Дитячий тест особистості в психології - це інструмент, який використовується для оцінки психологічних характеристик та особистісних рис дитини. Він дозволяє вивчати різні аспекти дитячої особистості, такі як емоційна стабільність, інтелектуальний розвиток, соціальні навички, поведінкові проблеми тощо. Такі тести можуть бути корисними для батьків, вчителів і психологів для більш глибокого розуміння дитячої особистості та виявлення можливих проблем.
Другий етап:
Завдяки результату тестування спеціаліст визначає сильні та слабкі риси дитини, які в подальшому використає для написання персональних казок, які будуть пов'язані з їхніми проблемами, успіхами або емоційними станами. Це може допомогти дітям легше виявити свої почуття та думки.
Третій етап:
Після прослуховування казки або проведення творчої роботи з ілюстраціями, спеціаліст спілкується з дитиною про те, як вона сприйняла історію та як вона почувається, обговорюють та виводять спільний висновок. Казкотерапія може сприяти вихованню позитивного сприйняття себе, розвивати вміння вирішувати конфлікти та подолати труднощі.

 


Види проведення КАЗКОТЕРАПІЇ

1. Домашня програма 30 казок для вечірнього читання;
2. Групова робота у поєднанні з ліпленням героїв казки;
3. Індивідуальна робота у поєднанні з ліпленням, пісочною терапією або малюванням сюжету у вигляді коміксів